20 Mar2014

Potrzebujemy twardej linii wobec Rosji

Grzegorz Schetyna w TVN 24: historia ostatnich tygodni jest sukcesem Polski. Wobec Moskwy potrzebujemy twardej linii i determinacji ze strony wolnego świata.

- Ta cała historia ostatnich tygodni jest sukcesem Polski - mówił w "Jeden na jeden" szef komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna o działaniach naszego kraju w związku z ukraińsko-rosyjskim kryzysem. Jego zdaniem wobec Moskwy "potrzebujemy twardej linii i determinacji ze strony wolnego świata".

- Rosjanie będą oglądać i analizować, na co mogą sobie pozwolić, co spotka się z odpowiedzią. Będziemy świadkami takich rzeczy i eskalacji konfliktu - komentował Schetyna środowe zatrzymanie, a następnie uwolnienie dowódcy ukraińskiej marynarki wojennej.
Szef komisji spraw zagranicznych podkreślał, że wobec Rosji "potrzebujemy twardej linii i determinacji ze strony wolnego świata".

- Tylko dobra otwarta współpraca i solidarność pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i krajami Unii Europejskiej może dać sukces i wprowadzić Rosję w cykl rozmów, które będą wyprowadzać świat z tego konfliktu - tłumaczył.

Źródło i cała rozmowa: tvn24.pl