08 Sty2020

Polsat News

Gospodarze izraelskich obchodów rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz nie dali głosu prezydentowi Dudzie. To upokarzające. Chcą upokorzyć prezydenta Dudę i całą politykę, którą prowadzi rząd PiS i prezydent. To obraża wszystkich Polaków.

Polsat News

- Gospodarze izraelskich obchodów rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz nie dali głosu polskiemu prezydentowi. To upokarzające. Chcą upokorzyć Andrzeja Dudę i całą politykę, którą prowadzą rząd PiS i prezydent przez ostatnie cztery lata. To obraża wszystkich Polaków - mówił w programie "Gość Wydarzeń" przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

Prezydent Andrzej Duda nie poleci do Jerozolimy na obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. - Nie widzę powodu, dlaczego podczas uroczystości miałby wystąpić prezydent Rosji, Niemiec, Francji, przedstawiciele Wielkiej Brytanii i USA, a nie mógłby się wypowiedzieć prezydent RP - powiedział Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej.

Pytany o stanowisko prezydenta, Schetyna odpowiedział: "źle się dzieje, że nie będzie polskiego głosu". - Źle się stało, że polskiego prezydenta tam nie będzie. Jest pytanie, kto będzie reprezentował Polskę, bo uważam, że jest niebezpieczeństwo kolejnego ataku Władimira Putina na politykę historyczną i na Polskę - podkreślił przewodniczący PO.

"Każe nam się siedzieć w drugim, trzecim rzędzie"

Zdaniem Schetyny, prezydent nie dostał możliwości zabrania głosu w Jerozolimie, ponieważ "zawiodła dyplomacja". - Takie sprawy załatwia się miesiącami - tłumaczył.

Według szefa PO, do Izraela powinien polecieć premier Mateusz Morawiecki. - Jeśli będą użyte słowa historycznego kłamstwa przez Putina, nie można tego zostawić - dodał.

źródło i zapis audycji: polsatnews.pl